Şanlıurfa’da bebek ölümleri konuşuldu!

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından vaka değerlendirme toplantısı ve bebek, çocuk sağlığına yönelik panel gerçekleştirildi.

Şanlıurfa’da bebek ölümlerini önlemeye yönelik toplantı yapıldı.

Halk Sağlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, hizmet başkanları, kamu ve özel hastane çocuk ve yeni doğan uzmanları katıldı.

Yapılan toplantı sonrası konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm şunları söyledi:

“Gerçekleşen panelde amacımız, bebek ölümlerinin tespitini sağlamanın yanı sıra her bir bebek ölümünü izleyerek nedenini ortaya çıkarmak ve bir daha aynı nedenlerle oluşabilecek bebek ölümlerini önlemek amaçlıdır.

Şanlıurfa hem doğum ve çocuk ölümleri anlamında üst sıralarda bir yer almaktadır. Bu hüzünlü bir tablo, arzu etmediğimiz bir tablo bizleri de üzen düşündüren bir tablodur. Bununla ilgili şüphesiz bizlerin elinden gelenler olacak. Buradaki toplantımız hepimizin ortak derdi bebek ölümlerinin önüne geçebilmektir. Hekimler arasındaki organizasyon ve iletişimin artırılmasıyla birlikte bebek ölümlerinde çok daha iyi noktaya gelineceğini arzu ediyoruz. Ama kesinlikle bir bebeğin hayata tutunabilmesi için bu toplantıların Şanlıurfa’da yapılması zaruri görünüyor. Toplantıya katılan başkanlarımıza ve doktorlarımıza teşekkür ediyorum.”

Urfa Pusula

04 Eki 2022 - 10:31 Şanliurfa- Sağlık