Kutluay ‘yellehçıleri’ anlatmıştı! Güneydoğu TV programına son verdi!

Mehmet Emin Kutluay Hoca, Şanlıurfa’da çokça kullanılan ‘yellehçılık’ tabirini anlattığı video nedeniyle, Güneydoğu TV'nin salı günleri yayınlanan 'Rahmet Damlası' programına son verdiğini açıkladı.

Şanlıurfa’da çokça kullanılan ‘yellehçı’ veya ‘yellehçılık’ tabiri ile ilgili sözleri sosyal medyada gündem olan Mehmet Emin Kutluay Hoca, yaptığı bu konuşma nedeniyle  Güneydoğu TV'nin programına son verdiğini söyledi. 

Salı günleri Güneydoğu TV'de yayımlanan Rahmet Damlası programı ile izleyicilerin karşısına çıkan Mehmet Emin Kutluay Hoca'nın programına yaptığı ‘yellehçı’ konuşmasının ardından son verildi. 

Programına son verildiğini sosyal medya hesabı üzerinden açıklayan Kutluay, şu ifadelere yer verdi:

"Gerek dernek gerek şahsi telefonlarımız susmadığı için cevap yazma vacip oldu. Yaklaşık bir yıldır program yaptığım Güneydoğu TV konuşmamdaki sertlik ve en son gündeme düşen YELLEHCİ videosundan sonra programımı bitirme kararı almıştır. Oysa ben camide konuşmuştum. TV'de bile değil. Şunu unutmayın dünya hayatıma da mal olsa doğruları her yerde haykırmaya devam edeceğim. Konuşmalarımdan dolayı arkamızda duran bizi destekleyen bize her türlü desteğini esirgemeyen değerli büyüklerime ”basın mensubu arkadaşlara ”ve Türkiye'nin her yerinden arayan kardeşlerime ve Urfa halkıma ben teşekkür ediyorum. İnşallah daha farklı mecrada karşınızda olacağım değerli kardeşlerim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun."

İşte Kutluay'ın ‘yellehçı’ konuşması:

Urfa Pusula   

28 Eyl 2022 - 10:48 - Gündem