Şanlıurfa’da 70 bin metrekarelik mesire ve piknik alanı yapılacak!

‘Daha Yeşil Bir Şanlıurfa’ hedefi ile kent merkezi ve ilçelerde yeşil oranını arttıracak çalışmalar yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halil-ür Rahman Kent Ormanı bölgesine 70 bin metrekarelik alanda botanik park ve mesire alanı projelendirme çalışmalarına başladı.

Şanlıurfa’da kişi başına düşen yeşil oranını artırmak için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halil-ür Rahman Kent Ormanı bölgesinde toplam alanı 70 bin metrekare olan bir botanik park ve mesire alanı proje çalışmalarına başladı.

Projelendirme çalışmalarına başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, alanda yapılacak olan 35 bin metrekare botanik park ve 35 bin metrekare mesire ve piknik alanında çalışmalar başlıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, geçtiğimiz günlerde Çevik Kuvvet Köprülü kavşağı karşısında bulunan beton santralinin olduğu bölgede Millet Bahçesi projesini açıklamıştı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arıtma tesisinin olduğu, Şanlıurfa şehir hastanesinin de bulunduğu 70 bin metrekarelik alanda mesire ve piknik alanı yapılıyor.

İçerisinde sosyal donatı alanları, oturma grupları, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları gibi vatandaşların keyifli vakit geçirebilecekleri her detayın tasarlandığı projenin bir an önce tamamlanarak Şanlıurfalıların hizmetine sunulması bekleniyor.

Bölgeye yeşil açısından nefes aldıracak proje ile Halil- ür Rahman Kent Ormanı Bölgesi ve çevresi de değişim ve dönüşümden olumlu yönde etkilenecek. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Şanlıurfa’da yeşil oranı daha da artmış olacak.

Urfa Pusula

02 Ağu 2022 - 15:07 - Doğa